lipro_wspolpraca_biznes_b2b

Jak wybrać dobre liquidy do e-papierosów? 3 praktyczne porady dla waperów

Dlaczego coraz większa grupa palaczy rezygnuje z tradycyjnego tytoniu na rzecz e-papierosów? Wielu z nich jako argumenty podaje zdecydowanie lepszy smak, ale też nieporównywalnie mniejszą ingerencję w zdrowie. To oczywiście za sprawą olejków smakowych, czyli liquidów. Jeśli dopiero zaczynasz swoją drogę z e-papierosami, podpowiemy jak wybrać dobre liquidy do e-papierosów. Na początek kieruj się tymi trzema poradami.

1. Dobre liquidy do e-papierosów muszą być przebadane. Sprawdź je pod tym kątem

Jeśli stoisz przed wyborem pierwszego olejku do epapierosa, prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie: dobre liquidy do epapierosów, czyli właściwie jakie? Jeżeli nie wiesz, czym kierować się przy wyborze olejku, pierwsze na co powinieneś zwrócić uwagę, to nie smak ani jego cena, ale to, czy odpowiada on wymogom ustawowym. Dobre olejki do epapierosa powinny być notyfikowane, czyli zgłoszone Komisji Europejskiej.

Normy, jakim podlegają liquidy dotyczą m.in. sposobu produkcji, użytych składników czy ich jakości. Opracowują je powołane do tego instytucje, takie jak Komitet Techniczny ISO, Komitet Techniczny CEN, a także – powołany przez Polski Komitet Normalizacyjny – Komitet Techniczny KT 321 do spraw Elektronicznych Inhalatorów Nikotyny oraz Płynów do ich Uzupełniania, do którego należy LIPRO e-Liquid Production. Pamiętaj, że rzetelny producent dobrych liquidów do e papierosów chętnie udostępnia informacje o badaniach swoich olejków w ofercie lub podzieli się nimi, jeśli wyślesz zapytanie o nie.

2. Skład, a nie smak. Jaką zawartość powinny mieć dobre olejki do e-papierosa?

E-papierosy przyciągają nie tylko nowoczesnym designem, ale też, a może przede wszystkim – mniejszą szkodliwością od tradycyjnych papierosów. Żeby być jej pewnym, musisz wiedzieć jakich składników unikać w dobrych liquidach do e-papierosów.
Na początek przyjrzyjmy się składnikom, które najczęściej pojawiają się w tego typu olejkach. Jest to m.in.:

  • nikotyna, która odpowiada za moc liquidu,
  • glikol propylenowy – podstawa płynu,
  • naturalne esencje tytoniowe,
  • ekstrakty smakowe,
  • linalol, czyli występujący naturalnie w przyrodzie nienasycony alkohol alifatyczny.

Co istotne, możesz wybrać także dobre olejki do e-papierosa bez zawartości nikotyny. Dzięki temu możesz wapować i jednocześnie dobierać liquidy z coraz mniejszą mocą, żeby całkowicie odstawić tę używkę.
Jakich składników w olejkach unikać? Określa je polskie prawo, które zabrania wprowadzania do obiegu liquidów zawierających m.in. kofeinę, taurynę, a także dodatki ułatwiające inhalację lub absorpcję nikotyny.

3. Kupuj liquidy tylko w sprawdzonych miejscach

Na pewno nie wszyscy kupujący mają wystarczającą wiedzę i czas, by przy każdym zakupie wyraźnie studiować skład interesującego go olejku. Dlatego dobre liquidy do e-papierosów kupisz w sprawdzonych miejscach. Szukaj ich na stronach internetowych producentów, w autoryzowanych sklepach lub na wyspach w centrach handlowych. Z kolei unikaj odkupowania liquidów na rynku wtórnym.

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email